"Prawdziwym kryterium udanej terapii jest to, że zapoczątkowuje ona proces rozwoju, który pacjent może kontynuować bez pomocy terapeuty" Aleksander Lowen

PSYCHOTERAPIA

PSYCHOTERAPIA

W psychoterapii tak jak w życiu mamy szansę zmierzyć się z prawdą albo uciekać od siebie. Ucieczka daje chwilowe wytchnienie, ale długofalowo przynosi cierpienie. Świadomie nikt nie chce cierpieć, jednak automatycznie podejmujemy działania, które do cierpienia prowadzą.
Istnieje wiele szkół psychoterapeutycznych: psychoanaliza, psychoterapia psychodynamiczna, podejście skoncentrowane na rozwiązaniu, psychoterapia behawioralno-poznawcza, mindfullness, racjonalno-emotywna terapia zachowań, hipnoterapia, terapia systemowa, Gestalt i wciąż rozwijające się inne podejścia. Szkoły różnią się od siebie tym, że różnie definiują przyczynę cierpienia klienta. Jedni mówią, że odczuwamy je z powodu nieprzystosowawczych procesów poznawczych lub zachowań, inni, że przez uczucia, których unikamy, jeszcze inni, że z powodu nierozwiązanych wewnętrznych konfliktów bądź dlatego, że nie jesteśmy w stanie doświadczać bieżącej chwili. Sposoby definiowania cierpienia są różne. 

ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC DO PSYCHOLOGA, PSYCHOTERAPEUTY LUB PSYCHIATRY !

Jeśli w jakiś sposób nie radzisz sobie z tym co przeżywasz i twoje cierpienie wzrasta: zgłoś się po pomoc do psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry. 

Ważne, aby wiedzieć, że są to trzy różne zawody i ich kompetencje się róznią. 

Psychiatra jest lekarzem medycyny ze specjalizacją w psychiatrii. Zajmuje się diagnozą oraz leczeniem zaburzeń psychicznych, których przyczyny uwarunkowane są biologicznie lub genetycznie i związane są m.in. z funkcjonowaniem układu nerwowego. Jako lekarz stosuje głównie farmakoterapię, tzn. przepisuje leki na receptę. 

Psycholog to osoba, która ukończyła co najmniej studia magisterskie z zakresu psychologii. Korzystając z poznanych koncepcji psychologicznych oraz narzędzi badawczych (testów, kwestionariuszy, ankiet), może on udzielać wsparcia i porad, przeprowadzać diagnozę psychologiczną, zajmować się orzecznictwem lub prowadzić różnego rodzaju szkolenia (np. biznesowe). Same studia psychologiczne nie przygotowują natomiast do prowadzenia psychoterapii.

Psychoterapeuta to osoba z tytułem magistra studiów humanistycznych, która przeszła co najmniej 4-letnie specjalistyczne szkolenie z zakresu psychoterapii w wybranym przez siebie nurcie psychoterapeutycznym lub jest zaawansowana w takim szkoleniu. Pełne szkolenie psychoterapeutyczne według europejskich standardów obejmuje: trening teoretyczny, praktyczny, staż kliniczny, pracę pod superwizją oraz przejście własnej terapii.


PSYCHOTERAPIA PRZEZ INTERNET 

Psychoterapia przez Internet jest co najmniej tak samo skuteczna jak ta prowadzona w gabinecie psychoterapeutycznym. Choć ma pewne ograniczenia. Na pewno nie nadaje się do pracy z klientami, którzy mają myśli samobójcze. Terapia z wykorzystaniem Internetu jest szansą na poprawienie jakości życia wielu osób. Umożliwia otrzymanie pomocy psychologicznej tym, dla których jest ona z różnych powodów trudno dostępna. Mogą na tym skorzystać zarówno ci, których mobilność jest ograniczona z powodu choroby, jak i osoby dużo podróżujące po świecie. Jest wielkim ułatwieniem dla zabieganych i zapracowanych – zyskujemy dostęp do skutecznej pomocy w domowym zaciszu czy podczas przerwy w pracy, na laptopie lub w telefonie. Pomoc możemy otrzymać wszędzie i kiedy tylko chcemy.

PSYCHOTERAPIA PRZEZ SKYPE 

Najbardziej popularną formą pomocy psychoterapeutycznej w Internecie jest psychoterapia przez SKYPE.
Proszę napisz emaila przez formularz kontaktowy na stronie w zakładce: kontakt. Opisz w paru zdaniach swoje trudności oraz podaj dni i godziny, które Ci odpowiadają, aby odbyć konsultację. Otrzymasz informację o tym, jak wyglada pierwsza konsultacja oraz o uiszczeniu płatności przed konsultacją (jest możlwiość wysłania potwierdzenia przelewu). Sesje Skype nie mogą być anulowane, mogą jednak być przełożone 24H przed datą spotkania. Postaraj się aby na czas sesji nikt ci nie przeszkadzał. 

Zapraszam do skorzystania z terapii psychologicznej za moim pośrednictwem.


WOLNOŚĆ


WSPARCIE


DIALOG


ULGA 


Copyright (c)2018, Miasto ludzi Tomasz Desput


Miasto ludzi
$-$$$
Nr. tel.: 518-143-954
Białostocka 9/18
Warszawa, Praga, Mokotów, 00-019